Pınar Durdu

Udfsfsdfsntitled-8

Merhaba… Ben Pınar DURDU. Ankara’da yaşıyorum. 1980 doğumluyum ve iki çocuk annesiyim. Hayatla ve kilolarımla her ne kadar barışık olsam da 65 Kg.ın altına evlilikten sonra hiç düşemedim.

Geçen zaman içerisinde kendimce spor yaparak ve bilinçsizce diyet yaptığım dönemler olmuştur. Fakat hiçbir zaman yeterli bir sonuç alamadım. Uzman bir diyetisyene başvurana kadar. Yeter Hanımı eşlerimizin aynı işyeri ve iş kolunda çalışmaları nedeniyle tanıma fırsatım oldu.

Aralık 2014 ayında kilom 76.3 Kg.dı, 44 beden giyiniyordum ve rahatsız olmaya başlamıştım. Bu nedenle uzman bir diyetisyenin kontrolünde diyet yapmaya karar verdim. Yeter Hanımdan ilk randevumu ay içerisinde aldım. Kendisi benden bazı tahliller istedi. Tahlillerimin sonucuna göre 13 Aralık 2014 tarihi itibariyle uzman birinin kontrolünde diyetim başlamıştı.Untitled-3

Dönem içerisinde Yeter Hanımın verdiği egzersizleri ve yemekle ilgili diyeti mümkün olduğunca dikkatli bir şekilde uyguladım. Her şeyi ölçülü bir şekilde yiyebiliyordum. Sadece neyi, ne zaman yemem gerektiğine dikkat etmem gerekiyordu. 15 günde bir kontrole giderek detaylı bir vücut analiz testinden sonra kas kütlemin arttığını ve yağlarımın eridiğini net bir şekilde gördüm. Zaten günlük hayatımda o hafifliğimi ve rahatlığı hissedebiliyordum. Amacım hızlı bir şekilde kilo vermek değil, sağlıklı bir şekilde yavaş yavaş kilo vermekti. Zaten uzmanlara bu yüzden ihtiyaç var. Diyetim süresince hiç zorlanmadım. Sağlıklı beslenmeyi, düzenli egzersiz yapmayı öğrendim ve bunu alışkanlık haline getirerek günlük yaşamımda uygulamaya devam ediyorum.

An itibariyle 64.5 kiloyum ve 38 bedeni rahatlıkla giyebiliyorum. Kendimi daha sağlıklı ve güçlü hissediyorum. Bana yardım eden, yol gösteren ve sabreden diyetisyenim Yeter Hanıma çok teşekkür eder, saygılarımı sunuyorum.