Çalışma Sistemimiz

ANKARA TEPE PRIME’DA YETER ÇELİK BESLENME DANIŞMANLIĞINDA ÇALIŞMA

SİSTEMİMİZ

1. HAZIRLAN

2. BAŞLA

3. DEVAM ET, ÖĞREN, GERİBİLDİRİM YAP, PEKİŞTİR, DEVAM ET…

Dr. Dyt. Yeter Çelik’le birlikte sağlıklı, enerjik, fit bir yaşantıya giden yolculuğa hoş geldiniz.

Birlikte nasıl bir yol izleyeceğiz?

Hazırlan:

Bir yolculuğa çıkarken nasıl önceden hazırlanıyorsanız bu yolculuğa çıkarken de bazı hazırlıklar yapmanız gerekir.

  • Daha sağlıklı ve daha sağlam ilerleyebilmek yapılması gereken biyokimyasal testleri
  • Üç günlük yemek günlüğünüzü bir günü hafta sonu, iki günü hafta içi olmak üzere
  • Kilo vermek için gerçekten HAZIR MISINIZ? Kilo verme nedeninizi yazınız.

Başla:

Evet, yolculuğa başlıyoruz. Beraber ilk adımları atacağız. Yolculuğun başındaki ilk görüşme yaklaşık bir saat sürmektedir. Programınızı buna göre ayarlamanızda fayda var.

  • Sağlık durumunuzu, varsa hastalıklarınızı, tedavilerinizi, yaptırdığınız kan tahlillerini, beslenme alışkanlıklarınızı, üç günlük yemek günlüğünüzü, sosyal ve iş yaşantınızı değerlendiriyoruz. Çocuklar, adölasanlar, gebeler, emzirme döneminde olanlar, sporcular, dansçılar, vejeteryanlar için duruma özel değerlendirme yapılmaktadır.
  • Çeşitli antropometrik ölçümlerle birlikte, Tanita MC- 780MA ile vücut analizi yapıyoruz. Toplam vücut yağı, bölgesel vücut yağı ve yağsız vücut kitlesini belirliyoruz. Yaşantınıza ve ölçümlerinize göre beslenme programınızı oluşturuyoruz.

 

Devam et , öğren, geribildirim yap, pekiştir, devam et…:

Sağlıklı bir şekilde kilo vermek için ve motivasyonunuzu artırmak için haftada ya da iki haftada bir kontrole çağırıyoruz. Kontrol görüşmeleri 20-30 dakika sürmektedir. Her defasında vücut analiziniz, motivasyonunuz değerlendirilmektedir. Programınız güncellenmektedir. Yürütülen programın istikrarı için kontrollere gelmek çok önemlidir. Sizinle yaptığımız bu yolculuk kilo koruma döneminde de devam etmektedir. Kontrol seansları ayda bir hatta iki ayda bir olmalıdır. Kilo verme döneminde yerleştirdiğiniz alışkanlıklar, temel ve özel durumlarda ya da şehir dışından katılan danışanlarımız için görüşme sıklığında esneklik sağlanabilmektedir.

Bu yolculuk boyunca mucizelere yer yok. Bazı haftalar 500 gr, bazı haftalar 1.5 kg ağırlık kaybedebilirsiniz. Ağırlık kaybınız metabolizma hızınıza, hastalık öykünüze, daha önceki kilo verme çabalarınıza, aktivite ve egzersiz yapma düzeyinize, kullandığınız ilaçlara, yaşınıza, cinsiyetinize ve birçok faktöre bağlı olarak değişmektedir. Bir ayda 10 kg vermek istiyorsanız birlikte çalışmamız mümkün değil bunu bilmelisiniz. Biz sağlığınızı bozmadan, yaşam tarzınızda olumlu değişiklikler yaparak, kalıcı ağırlık kaybı yaratabilmek için, bilimsel veriler ışığında ilerliyoruz. Yolculuğun sonunda sizi, sağlıklı ve enerjik bir yaşantıyla fit bir görünüm beklemektedir.

İyi yolculuklar dileriz.

Dr. Dyt. YETER ÇELİK